تالار پذیرایی

چگونه یک تالار پذیرایی یا سالن عروسی خوب انتخاب نماییم

همه ما فکرمی کردیم  که انتخاب تالار پذیرایی کار سختی نیست. ولی وقتی موقع ازدواج خودمون رسید و به قول قدیمیا وارد گود شدیم تازه فهمیدیم که اینقدر ها هم کار راحتی نیست. عروس خانم یه سلیقه ای داره و سلیقه آقا داماد هم ممکنه که خیلی تفاوت داشته باشه. حالا وقتی این عروس و داماد عزیز به تفاهم میرسند و برای دیدن تالار پذیرایی مورد نظرشون از خونه بیرون میرن، تازه میبینند که تالاری که انتخاب کردند با جیب لاغرشون نمی خونه.
بعد از گذر از تمام این مواردی که ذکر شد یه تجربه هایی به دست می یاد که بسیار ارزشمند خواهد بود (البته برای انتخاب های بعدی)
سایت تالارهای پذیرایی ایران با نام تجاری تالار وب که یک سایت تالاریابی به شمار می آید، سعی نموده است تا با کلید هایی که به شما میدهد بتواند این مسیر را برای زوج های ایرانی هموار تر سازد. امید است که موثر واقع شود.

معیارهای انتخاب بهترین تالارهای عروسی

مواردی که در زیر به آنها اشاره میشود برای انتخاب یک سالن عروسی اجباری نیست. ولی داشتن این موارد کمک می کند که در روز مراسم به میهمانان و به خصوص صاحب مجلس و عروس و داماد بیشتر خوش بگذرد و احساس بهتری از این شب خاص داشته باشند و به یادگار ببرند.  معمولا در هنگام بازدید از تالار پذیرایی افراد به ظرفیت تالار، قیمت، انتخاب منو، زیبایی سفره عقد و مسایلی از قبیل توجه می کنند. مواردی که در ادامه خواهید خواند نکاتی هستند که در اغلب مواقع به آنها توجه نمی شود، در صورتی که اهمیت بالایی دارند.

1-نورپردازی مناسب و زیبا برای سالن ها، محیط خارجی ودر صورت داشتن فضای سبز نور پردازی این مکان
2-داشتن پارکینگ عمومی با ظرفیت تمامی میهمانان
3-داشتن جایگاه زیبا برای عروس و داماد
4-سرویس دهی منظم و دقیق پرسنل تالار پذیرایی به تمامی میهمانان
5-داشتن اتاق پرو لباس بزرگ
6-داشتن فضای اندازه برای رقصیدن ( این مورد برای سالن خانم ها بسیار حائز اهمیت است. اگر می خواهید بعد از مراسم تا مدت ها از مراسم شما تعریف کنند حتما این آیتم را رعایت نمایید )
7-اتاق عقد تمیز و به روز
8-دی جی یا خواننده که با آهنگ های روز و مناسب، مجلس رو شاد نگه دارد. این مورد هم بسیار اهمیت دارد.

در قسمت بالا سعی نموده ایم که تیتروار موارد حائز اهمیت را برای شما ذکر کنیم تا افرادی که فرصت خواندن مطالبت بیشتر را ندارند هم بتوانند از این تجربیات استفاده نمایند. در صورتی که می خواهید مطالب بیشتری دریافت نمایید از شما دعوت می کنیم تا مطالب زیر را مطالعه نمایید.

موقعیت و دسترسی شهری
تالار محل برگزاری جشن عروسی شما می بایست از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری ، وضعیت مناسبی داشته باشد. شاید مهمترین موضوع در انتخاب تالار عروسی همین باشد. چرا که مهمانان شما می بایست این مسیر را طی کنند و چنانچه دسترسی به محل برگزاری عروسی شما بنا به دلایلی مثل : ترافیک و یا واقع شدن در خارج از شهر ، مشکل باشد باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد. از طرفی سعی کنید تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چرا که خود شما هم می بایست این مسیر را طی کنید و چنانچه این اماکن دور از هم باشند ، دیر در جشن خود حاضر خواهید شد. هیچ چیز بد تر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند.
درسایت تالاروب ، تالارهای پذیرایی بر اساس موقعیت دسته بندی شده اند که به دو محدوده تالارهای پذیرایی شرق تهران و تالارهای پذیرایی غرب تهران تقسیم شده اند. همچنین میتوانید با استفاده از نقشه تالارهای طرف قرارداد از موقعیت مکانی آنها مطلع شوید.

ظرفیت سالن پذیرایی تالارعروسی
وسعت تالار یا باغ محل برگزاری جشن عروسی شما ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند ، سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تعداد مهمانان شما کم هستند ، یک سالن کوچکتر را برای پذیرایی در نظر بگیرید. در ضمن درهر صورت ، از مسئول تالار یا باغ سوال کنید که در صورت لزوم آیا صندلی اضافه برای پذیرایی دارند یا خیر؟

سقف سالن پذیرایی
سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد . سالن های با سقف کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی خواهند کرد. سقف تالار از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب تالار محل برگزاری عروسی ، به آن دقت کنید.

پارکینگ اتومبیل ها
پارکینگ یکی از مهمترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. تالار پذیرایی یا باغی که جشن عروسی خود را در آن برگزار می کنید حتما باید مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود به عروسی شما می آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای پارک بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خود باشند. خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران هستید حتما به این ویژگی توجه کنید.

روکش صندلی ها و رومیزی ها
در هنگام انتخاب تالار یا باغ عروسی ، به رنگ و جنس روکش ها و رومیزی ها توجه کنید. در ضمن حتما به مدیر تالار تاکید کنید که برای مهمانی شما ، روکش ها و رومیزی ها می بایست تمیز باشند و حتی الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند. در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما ، برخی از مهمانان شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام نوشیدنی ها ، لک شده اند.

میز شام عروس و داماد
معمولا تالارهای پذیرایی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و … تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

تالار پذیرایی

سرویسهای بهداشتی و سایر امکانات
سرویسهای بهداشتی را فراموش نکنید. خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال برگزار می شود حتما بررسی کنید که سرویسهای بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم خیلی مهم است. امکانات دیگری مثل اتاق بازی بچه ها ، رختکن های زنانه و … نیز از نکاتی هستند که می بایست به آنها توجه کنید.

هزینه های تالارپذیرایی
برای خودتان بودجه تعیین کنید و به آن پایبند باشید. هزینه های یک تالار عروسی به طور معمول شامل :
” هزینه ورودی ” که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است
” هزینه غذا و پذیرایی ” که معمولا به ازای هر نفر محاسبه می شود و بستگی به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، نوشیدنی ، پیش غذا و … دارد
” هزینه گروه موزیک و سرگرمی ” در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار نیز از شما اخذ خواهد شد.
” هزینه خدمات ” که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها اضافه می شود
” هزینه مالیات برارزش افزوده و عوارض ” که طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست
” هزینه تزئینات ” مثل : بادکنک آرایی ، گل آرایی و … که در صورت عدم تمایل شما ، حذف می شوند
هزینه برنامه هایی مثل : آتش بازی ، اسب سواری ، کالسکه سواری و … که معمولا انتخابی هستند و در صورت عدم تمایل شما از برنامه حذف می شوند
معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد ، بخشی از هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور می کنید. حدود یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب عروسی ، وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست ، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید.

تست غذا و کیفیت پذیرایی
متداول است که بعد از انتخاب تالار و باغ محل عروسی ، قبل از عقد قرارداد ، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند. امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران ، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آنها ، کیفیت ظروف پذیرایی و … از نزدیک ، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.

سرکشی و بررسی نهایی
حتما روز قبل از مراسم ، به تالار یا باغ عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما ، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

/ 0 نظر / 33 بازدید